Madrid ve Barselona, ülkenin aynı zaman da en büyük şehirleri, İspanya da en çok ziyaret edilen şehirlerdir. Her iki şehirde de sayısız kültür ve sanat eserinin yanı sıra, aklınıza gelebilecek her türlü aktiviteyi yapabileceğiniz atmosfer mevcuttur. Madrid’e sadece 1 saat uzaklıkta olan Toledo şehri, İspanya’nın en fazla tarihi anıtına sahip şehirlerinden biridir. Toledo’dan daha da güneye gittiğinizde Cordoba, Granada ve Sevilla şehirleri yani Endülüs bölgesi de sizi tarihin farklı boyutlarına taşır.

Kuzeye gittiğimizde ise, Santiago de Compostela şehri özellikle Hıristiyan dünyası için en kutsal şehirlerden bir tanesidir. Hemen yanı başında yeşilin her tonuna hakim Asturias bölgesi, Cantabria bölgesi ve Pirene dağlarının eteklerindeki Bask ülkesi… Her köşesinde ayrı bir güzellik yatar İspanya’nın.

Kıyı şeirleri Valencia ve Tarragona özellikle Roma Dönemi’nin izlerini günümüzde hala taşır. Portekiz sınırındaki Extremadura bölgesi, Castilla bölgesi ve diğer bütün iç bölgelerin kırsal kesimleri, el değmemiş doğal görüntüsü ile kırsal kesim turizminin öncelikle destinasyonlarıdır.

İspanyanın 17 bölgesi vardır ve bu 17 bölgenin her birinde sizi bambaşka bir İspanya karşılar…